Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segít valaki egy kicsit a...

Segít valaki egy kicsit a házimban?

Figyelt kérdés

Kaptam 10 kérdéset az irodalom házimban, ebből párat nem igazán értek, vagyis nem tudom megcsinálni. Most vettük Mikszáth Kálmán: Néhai Bárány című művét. Igazából nagyon sok kérdés nem igazán a műhöz kapcsolódik, de jó ha ismered a művet.

Itt vannak a kérdések:

1. Találj ki egy speciális helyszínt, és gyűjtsd össze, mit sodorna el onnan a víz. Sorold fel! ( mert ugya a mű egy árvízről szól, ezért ez a feladat. itt nem értem hogy most egy kitalált helyszín kell, vagy mondjuk a fürdőszobát is lehet irni? :D)

2. Mit jelentenek a következő mondatok? ( ehhez mondjuk lehet hogy elkéne olvasni a műnek néhány részét. )

a, hogy az ár elmosta a csőszházat, elmosta a házasságot is.

b, Baló Mihály a pletyka után indulva, a hatalomhoz fordult.

c, Be ám- de a kemed fedelén is nagyon lecsurog, úgy nézem. Alighanem lyukas valahol, Sós Pál uram.


Ebben a két kérdésben kéne segyteni. Ha esetleg valaki tudja rá a válaszokat, azt nagyon szépen köszönöm :)


2011. ápr. 5. 19:31
 1/7 anonim válasza:
Szia! Én nagyon szívesen segítek, mi is nemrég vettük.
2011. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked =) akkor elküldöd ezekre a válaszokat? =)
2011. ápr. 5. 19:39
 3/7 anonim válasza:

1. Például, egy óvoda a helyszín. Mit mos el a víz? Pl: kisautókat, babákat, labdákat, homokozójátékokat, plüssállatokat, stb.

2. a, mivel a víz elmosta a lány kelengyéjét így az esküvő is el fog maradni kelengye nélkül

b, mikor Baló Mihály meghallotta a pletykát, olyan emberekhez fordult, akik hatalommal rendelkeznek, és segíthetnek rajta

c, ez egy metafora. a luk a fedélen magát a Sós Pál becsületét mutatjan, amin lyuk van, folt esik a becsületén, kiderül, hogy nem becsületes.

2011. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jujj nagyon szépen köszönöm :) hálás vayok

1 feéladatban még esetleg tudnál segíteni??ost vettem észre hogy ez sem megy mert ilyen fogalmazásokban sosem voltAM JÓ.

ird le a történetet Borcsa majd Ágnes szemszögéből. (ügyelj arra, mit nem tudhat abból, amit a mindenttudó elbeszélő tud)

csak röviden légyszi :) egy pár moindatba, abból majd irok egy fogalmazást :)

2011. ápr. 5. 20:05
 5/7 anonim válasza:

Oksi. Pl :

A minap történt, hogy a megáradt patak elvitte az egész házunkat, vele együtt kisbárányomat. Nagyon szomorú voltam, sokat sírtam, de édesapám hallot pletykákat, mi szerint látták a szomszéd faluban.

Utánnajártunk ennek, és lementünk Bodokra. Tudtuk nagyon jól, hogy a jómódú Sós Pál vitte el az én Cukrimat, hiszen az ő házuk után már senki nem látta. A bíró is átkutatta házukat, és senki nem találta, de mi tudtuk, hogy csak ő vihette el. Mikor már haza indultunk, szembe jötek velünk az utcán. Az Ágnes mondta, hogy ez az a bácsi, aki elvitte a Cukrit. Én odamntem hozzá, és megkérdeztem, hol van a kisbárányom, de ő azt hazudta, sosem látta. Mikor már mindenki őt gyanúsította, esküdözni akart. A válláról viszont leesett az új ködmöne, és belsejében két barna folt volt. Tudtam, hogy az bizony az én Cukrim szőröcskéje, és sírva a ködmönre borultam.

Ágnes szemszögéből kb ugyan ez az egész, csak kelengyével, és nem báránnyal. A bárányból következik majd, hogy a kelengye is Sós Páléknál van.

2011. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm:) nagyon aranyos vagy :)
2011. ápr. 5. 21:07
 7/7 anonim válasza:
Bocsi, ez kérdés lesz. Tudna valamelyikotok segiteni, hogy Baló Mihályór milyen jellemzest lehetne irni pár mondatban.
2018. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!