Valaki segítene egy kicsit a matek házimban?


[link]

az első részt kell megcsinálnom, de igazából egyik feladatot se értem

van ennek valahol megoldó kulcsa? vagy legalább valami elindulási képletet, ötletet adnátok pár feladathoz?


2011. márc. 20. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
érettségire készülsz?
2011. márc. 20. 18:07
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Szeretnék segíteni, de nekem valamiért fehér lap jelenik meg. :S Nálam van a hiba?
2011. márc. 20. 18:11
 3/9 A kérdező kommentje:

jövőre érettségizem

ezeket a feladatokat külön tanár adta

ha most kéne érettségiznem nagyon félnék

a mostani tanár a gimiben semmit nem tanít és egyszerűen nem is tudunk semmit, ez nagyon rossz


nem tudom mért fehér lap neked, de ha beírod googleba hogy ) Hány deciliter 1,2% zsírtartalmú tej tartalmaz ugyanannyi zsírt, mint 1,2 liter 2,8%-os zsírtartalmú tej? akkor kiadja

2011. márc. 20. 18:15
 4/9 anonim válasza:
28 deciliter nem? :D
2011. márc. 20. 18:49
 5/9 A kérdező kommentje:
nem hiszem , hogy jött ki?
2011. márc. 20. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:

I/1-hez:

számold ki, hogy 1,2 liter 2,8%-a mennyi, és ha ugyanennyi van az 1,2%-os tejben is, akkor azt számold ki, hogy a kapott eredmény minek az 1,2%-a?

I/2-höz: csak át kell rendezni. Szorzás-osztás-kivonás-összeadás. :)

I/3-hoz: valószínűség: kedvező/összes

I/4-hez:

többféleképp kiindulhatsz: vagy használod a logaritmus azonosságait, vagy egyszerűen kiszámolod a tört értékét a hatványozás elvégzése után

I/5-höz: egyenletrendszer. a + b = 17, a^2 + b^2 = 13^2 (Pitagorasz-tétel miatt). Elsőből kifejezed a-t vagy b-t, másodikba beírod, másodfokú egyenlet.

I/6-hoz: helyettesítsd be a 3x-2y egyenletbe az x=1 és y=-1 értékeket (mert a párhuzamos egyenesek normálvektora megegyezik)

I/7-hez: gyök(x^2) = |x| innentől pedig az abszolútérték definíciója kell

I/8-hoz: egy egyenlet kell: (181x+163) / (x+1) = 179

I/9-hez: ld. I/3. :)

I/10-hez: jelöld valamelyik kocka élét a-val, így meg tudod mondani paraméteresen a térfogatát és ehhez viszonyítva a másik kocka oldalát. A felszíneket pedig az A=6a képletből tudod megmondani. Az arány egy osztás.

2011. márc. 20. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:

De jo a megoldas. Röviden:


xdl.0,012 = 12dl.0,028 következik


x= 12.0,028/0,012 x=28 dl

2011. márc. 20. 19:23
 8/9 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon szépen köszönöm:))

viszont a valószínűségszámítást még nem vettük, ott számszerűsítve mivel kell mit osztani?

2011. márc. 20. 20:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Számszerűsítve:

I/9. Kombinatorikát vettétek? 8 emberből kell 2-t kiválasztani, ez (8 alatt a 2)-féleképpen lehet, ez 28 lehetőség. Ebből nekünk csak 4 választás a jó, így a kedvező/összes képlet alapján a valószínűség 4/28 = 1/7.

I/3. Erre hirtelen jobb megoldás nem jutott eszembe:

1+1=2

1+2=3

1+3=4

1+4=5

1+5=6

1+6=7

2+2=4

2+3=5

2+4=6

2+5=7

2+6=8

3+3=6

3+4=7

3+5=8

3+6=9

4+4=8

4+5=9

4+6=10

5+5=10

5+6=11

6+6=12

Összesen 21 dobás (mármint 21 különböző "felállás" a dobások után), ebből 12 páros és 9 páratlan. Tehát a páros összeg a valószínűbb.

2011. márc. 20. 20:38