Négy szám átlaga 21.A négy szám közül három:12,35,48.Melyik a 4.szám?2014. jún. 3. 16:20
1/2 anonim válasza:
Ha a 4. szám x, akkor a négy szám átlaga (12+35+48+x)/4=(95+x)/4, ennek egyenlőnek kell lennie 21-gyel:
(95+x)/4=21 /*4
95+x=84 /-95
x=-11, tehát a 4. szám a -11. ellenőrzés:
12+35+48+(-11)=84, ennek a negyed 21, tehát jól számoltunk.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi ez gyors volt:)
2014. jún. 3. 16:27