Ha egy tört számlálójából 3-at elveszünk, nevezőjéhez 2-őt adunk, értéke egy harmad lesz, ha viszont számlálójához 20-at adunk és a kapott számot az eredeti tört nevezőjével osztjuk, akkor hányadosul és maradékul is 2-őt kapunk. Melyik ez a tört?2014. máj. 25. 18:05
2/2 anonim válasza:
sz-3=(n+2)/3
[(sz+20)-2]=2n
3sz-9=n+2 -> n=3sz-11
sz+20-2=6sz-22
5sz=40
sz=8
n=13