Egyenletrendszerrel hogyan kell?

Ha egy tört számlálójából 3-at elveszünk, nevezőjéhez 2-őt adunk, értéke egy harmad lesz, ha viszont számlálójához 20-at adunk és a kapott számot az eredeti tört nevezőjével osztjuk, akkor hányadosul és maradékul is 2-őt kapunk. Melyik ez a tört?
2014. máj. 25. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

sz-3=(n+2)/3

[(sz+20)-2]=2n

2014. máj. 25. 18:16
 2/2 anonim ***** válasza:

sz-3=(n+2)/3

[(sz+20)-2]=2n


3sz-9=n+2 -> n=3sz-11


sz+20-2=6sz-22


5sz=40


sz=8

n=13

2014. máj. 25. 18:41