Nem tudom megcsinálni ezeket a matek feladatokat, valaki segítene?


1. Egy derékszögű háromszög egyik befogója 13 cm, amelynek átfogóra eső merőleges vetülete 12 cm. Számítsuk ki a háromszög hiányzó oldalait valamint az átfogójához tartozó magasságot.


2.Egy derékszögű háromszög átfogóját a hozzá tartozó magasság 2:5 arányban osztja két részre. A háromszög befogóira kifelé négyzeteket szerkesztünk. Határozzuk meg a két négyzet területének arányát.


3. Az ABC háromszög AB és AC oldalai fölé kifelé ADEB és CFGA négyzeteket írunk. Bizonyítsuk be, hogy az EF szakasz felezőpontja rajta van a BC átmérőjű körön.


4. Egy derékszögű háromszögben a befogók hosszának aránya 15:8, az átfogója pedig 34 cm hosszúságú.

a) Számítsuk ki a hosszabb befogóhoz tartozó szögfelező hosszát.

b) Mekkora távolságba van a háromszögbe írható kör középpontja a derékszögű csúcstól?



2014. máj. 24. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Alkalmazod a befogótételt. a^2=p*c ahol a=13cm és p=12cm.

13^2=12*c ebből az átfogó c=169/12 cm. Pitagorasz tétellel kiszámolhatod a másik befogót.

Magasságtétellel (m^2=p*q), ahol q=c-p kijön a magasság.

2014. máj. 25. 08:33
 2/4 anonim ***** válasza:
+++
2014. máj. 25. 13:28
 3/4 Lakod Dezső válasza:
47%
Eddig se szerettem a matekot, de amint ezt elolvastam, nem is fogom szerintem :D
2014. máj. 25. 20:21
 4/4 anonim ***** válasza:

2. Egy derékszögű háromszög átfogóját a hozzá tartozó magasság 2:5 arányban osztja két részre. A háromszög befogóira kifelé négyzeteket szerkesztünk. Határozzuk meg a két négyzet területének arányát!


p/q = 2/5

-----------

a²/b² = ?


a² = p·c

b² = q·c


a²/b² = (p·c)/(q·c) = p/q = 2/5

2014. máj. 27. 21:01