500 termék közül 4% selejt. Tíz terméket választunk ezek közül ki. Hányféleképpen tehetjük ezt meg úgy, hogy köztük pontosan 5 selejtes legyen?2014. máj. 17. 12:32
1/2 anonim válasza:
500 4%-a 20. Feltesszük, hogy a kiválasztás sorrendje nem számít, az egyes termékek között viszont különbséget teszünk. Ekkor 20-ból 5-öt ki kell választanunk, ezt (20 alatt az 5)-féleképpen tehetjük meg. Ezek mellé még kell nekünk 5 jó termék, amit 480-ból kell kiválasztanunk, ezt (480 alatt az 5)-féleképpen sikerülhet. Ezeket összeszorozva (20 alatt az 5)*(480 alatt az 5)=15504*207945120096=3223981141968384-féleképpen tudunk válogatni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2014. máj. 17. 16:33