Behejetesítő módszerrel hogyan?


10x-3y=0

15x+8y=40


2014. máj. 15. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

*behelyettesítő


Egyébként x = 0,3y kézenfekvő kiindulásnak tűnik.

2014. máj. 15. 20:35
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

x = 0,3y ezt beilleszted a második sor x helyére, kiszámolod és kész


de lehet mást is, elsőt megszorzod -1.5-el majd összeadod a két sort. Ez jóval gyorsabb, próbáld ki.

2014. máj. 15. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

így:

10x-3y=0

15x+8y=40


-15x+4.5y=0

15x+8y=40


12.5y = 40

y = 3,2


10x-3*3,2=0

x = 0,96

2014. máj. 15. 20:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a hozzászólásokat gondolom nem ért egyet a levezetéssel. Érdekelne, hogy szerinte mi lenne a jó megoldás.
2014. máj. 15. 22:30