Beneveztem 1 versenyre,amiben 1 ilyen feladat van. El tudná nekem valaki érthetően magyarázni,hogyan is kell ezt alkalmazni? Köszönöm!2013. nov. 27. 16:36
1/3 anonim válasza:
Pl. gyök(10) kiszám.
Becslés: 3
1. közelítés: ( 3 + 10/3 ) = 3,166667
2. közelítés: ( 3,166667 + 10/3,166667 ) = 3,162281
3. közelítés: ( 3,162281 + 10/3,162281 ) = 3,162278
...
( a + 10/a )/2 --> új "a"
2/3 anonim válasza:
a /2 lemaradt, csak a végén írtam jól
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 27. 17:38