Hogyan tudom kiszámítani egy szám négyzetgyökét Newton módszerrel?

Beneveztem 1 versenyre,amiben 1 ilyen feladat van. El tudná nekem valaki érthetően magyarázni,hogyan is kell ezt alkalmazni? Köszönöm!

2013. nov. 27. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Pl. gyök(10) kiszám.

Becslés: 3

1. közelítés: ( 3 + 10/3 ) = 3,166667

2. közelítés: ( 3,166667 + 10/3,166667 ) = 3,162281

3. közelítés: ( 3,162281 + 10/3,162281 ) = 3,162278

...

( a + 10/a )/2 --> új "a"

2013. nov. 27. 17:33
 2/3 anonim ***** válasza:
a /2 lemaradt, csak a végén írtam jól
2013. nov. 27. 17:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 27. 17:38