Egyenletrendszer - mit rontottam el?

Házifeladatnak három egyenletrendszert kaptunk, mindhármat megtudtam csinálni, de kettőnél az ellenőrzés nem jött ki, csak az egyik egyenletre. Ilyen lehetséges, vagy elrontottam azokat?

2014. máj. 15. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ellenorzes az minden egyenletre kell teljesuljon. Sokat segitene ha leirnd az egyenleteket.
2014. máj. 15. 19:06
 2/7 A kérdező kommentje:
[link] Ez az egyik.
2014. máj. 15. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
-2*6 azt -6-nak irtad a 2.sorba
2014. máj. 15. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért egyszerűen, mikor bonyolultan is lehet?


Az eredeti egyenletek

3x + y = 6

6x - 2y = -8


Az elsőt beszorzod kettővel, a második marad

6x + 2y = 12

6x - 2y = -8


A két egyenletet összeadod

12x = 4

és

x = 1/3

=====


Ezt behelyettesíted mondjuk az első eredeti egyenletbe

3*(1/3) + y = 6

1 + y = 6

és

y = 5

====


Ellenőrzés

Az első eredeti egyenlet

3*(1/3) + 5 = 6

1 + 5 = 6

6 = 6


A második egyenlet

6*(1/3) - 2*5 = -8

2 - 10 = -8

-8 = -8


Minden stimmel!

2014. máj. 15. 19:40
 5/7 SimkoL ***** válasza:
Harmadik sor -8 a jobb oldal !!!
2014. máj. 15. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
igaz. a 2. egyenletet végig +8-al számolod holott az -8
2014. máj. 15. 19:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eléggé figyelmetlen voltam! :)
2014. máj. 15. 20:07