Házifeladatnak három egyenletrendszert kaptunk, mindhármat megtudtam csinálni, de kettőnél az ellenőrzés nem jött ki, csak az egyik egyenletre. Ilyen lehetséges, vagy elrontottam azokat?2014. máj. 15. 19:05
1/7 anonim válasza:
Az ellenorzes az minden egyenletre kell teljesuljon. Sokat segitene ha leirnd az egyenleteket.
4/7 anonim válasza:
Miért egyszerűen, mikor bonyolultan is lehet?
Az eredeti egyenletek
3x + y = 6
6x - 2y = -8
Az elsőt beszorzod kettővel, a második marad
6x + 2y = 12
6x - 2y = -8
A két egyenletet összeadod
12x = 4
és
x = 1/3
=====
Ezt behelyettesíted mondjuk az első eredeti egyenletbe
3*(1/3) + y = 6
1 + y = 6
és
y = 5
====
Ellenőrzés
Az első eredeti egyenlet
3*(1/3) + 5 = 6
1 + 5 = 6
6 = 6
A második egyenlet
6*(1/3) - 2*5 = -8
2 - 10 = -8
-8 = -8
Minden stimmel!
5/7 SimkoL válasza:
Harmadik sor -8 a jobb oldal !!!
6/7 anonim válasza:
igaz. a 2. egyenletet végig +8-al számolod holott az -8
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eléggé figyelmetlen voltam! :)
2014. máj. 15. 20:07