Fanni123 kérdése:

A farmon a ludaknak és a kecskéknek 50 fejük és 160 lábuk van. Hány lúd és kecske van a farmon?

A feladat megoldásához egyenletrendszer használata javasolt.

2014. máj. 5. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

lud x kecske 50-x

lábak száma:

2x+4*(50-x)=160

2014. máj. 5. 19:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Nekem viszont ezt egyenletrendszerré kellene alakítanom 2 változóval.
2014. máj. 5. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:

akkor igy lehet

x+y=50

2x+4y=160

2014. máj. 5. 20:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél!
2014. máj. 5. 21:26