adott egy 6cm magas 25cm átmérőjű korong,közepén lévő furat átmérője 12 cm.Mekkora a tömege ha asűrűsége 1800kg/m3

2014. jan. 12. 16:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Két henger térfogatát kell kiszámolnunk;


1. A nagyobbik sugara 12,5cm, alapjának területe 12,5^2*π=156,25πcm^2, ezt szorozva a magassággal kapjuk a térfogatot: V=156,25π*6=937,5πcm^3


2. A kisebbik sugara 6 cm, alapjának területe 6^2*π=36π, ezt szorozva a magassággal kapjuk a térfogatot: 36π*6=216πcm^3.


A kettőnek a különbsége a korong térfogata: 937,5π-216π=721,5πcm^3.


A sűrűséget úgy definiáltuk, hogy tömeg/térfogat, de mi a tömegre vagyunk kíváncsiak, ezért ezt át kell rendeznünk; térfogattal szorozva térfogat*sűrűség=tömeg. Mivel kg/m^3-ben adták meg a sűrűséget, ezért a térfogatot át kell váltanunk m^3-be: 937,5*πcm^3=0,9375*πm^3. Innen mát kiszámolható a tömeg:


tömeg=1800*0,9375*π=1687,5*π kg, igény szerint kerekíthető a végeredmény (π=~3,1415926...).

2014. jan. 12. 17:02