a miértjére lennék kiváncsi.pl hogy lett ott -54 mikor 9+25=342014. máj. 11. 17:14
1/1 anonim válasza:
x^2+6x=(x+3)^2-9
Ezt gondold át! A 9-et kivonni kell, hogy igaz legyen.
y^2-10y=(y-5)^2-25
Akkor van -9 -25 (meg eddig is volt) -20 = - 54