Kör egyenlet-e? x^2+y^2+6x-10y-20=0--> (x+3) ^2+ (y-5) ^2-54=0 9+25=34 (x+3) ^2+ (y-5) ^2=54 0 (-3;5) r=gyök alatt 54

a miértjére lennék kiváncsi.pl hogy lett ott -54 mikor 9+25=34

2014. máj. 11. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

x^2+6x=(x+3)^2-9

Ezt gondold át! A 9-et kivonni kell, hogy igaz legyen.

y^2-10y=(y-5)^2-25

Akkor van -9 -25 (meg eddig is volt) -20 = - 54

2014. máj. 11. 17:49