Komplex számok szorzása? Hogyan lett ez, ebből? -2i* (1-2i) -1 = -5-2i?

2014. máj. 11. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

tagonként szorzol

(0-2i)*(1-2i)=0*1+0*(-2i)+(-2i)*1+(-2i)*(-2i)=0+0+(-2i)+4*i^2

i=(-1)^0.5-->i^2=-1

így =-4-2i

ha ebbél még levonsz 1 et akk -5-2i

2014. máj. 11. 15:48
 2/2 anonim ***** válasza:

-2i* (1-2i) -1 =

-2i*1+2i*2i) -1 =

-2i +4i^2 -1=

-2i -4 -1=

-2i-5 = -5-2i

2014. máj. 11. 15:50