2014. máj. 11. 15:31
1/2 anonim válasza:
tagonként szorzol
(0-2i)*(1-2i)=0*1+0*(-2i)+(-2i)*1+(-2i)*(-2i)=0+0+(-2i)+4*i^2
i=(-1)^0.5-->i^2=-1
így =-4-2i
ha ebbél még levonsz 1 et akk -5-2i
2/2 anonim válasza:
-2i* (1-2i) -1 =
-2i*1+2i*2i) -1 =
-2i +4i^2 -1=
-2i -4 -1=
-2i-5 = -5-2i