2014. márc. 15. 11:56
1/1 bongolo válasza:
(8x²+12)·(18x+36) = 8·18·x³ + 12·18·x + 8·36·x² + 12·36
Mivel 4·18 = 72, ezért ennek többszörösei is kongruensek 0-val.
2·36 többszörösei is.
Szóval ebből 0 lesz.