Matek. Polinomok szorzása. Mi a két polinom szorzata Zˇ72 felett 8x^2+12 és 18x+36?

2014. márc. 15. 11:56
 1/1 bongolo ***** válasza:

(8x²+12)·(18x+36) = 8·18·x³ + 12·18·x + 8·36·x² + 12·36

Mivel 4·18 = 72, ezért ennek többszörösei is kongruensek 0-val.

2·36 többszörösei is.

Szóval ebből 0 lesz.

2014. márc. 16. 00:26