Hogyan határozzuk meg a "c" komplex paraméter értékét úgy, hogy az (x^3 - 7x + c) polinom egyik gyöke valamelyik másik gyök kétszerese legyen?

Előre is köszönöm!

2014. máj. 4. 10:37
 1/1 bongolo ***** válasza:

(x^3 - 7x + c) = (x-a)(x-2a)(x-b)


(x-a)(x-2a)(x-b) = (x² -3ax + 2a²)(x-b) =

= x³ - (3a+b)x² + (2a²+3ab)x - 2a²b


Ezt összehasonlítva a polinommal ez látszik:

3a+b = 0

2a²+3ab = -7

-2a²b = c


Ezt az egyenletrendszert kell megoldanod...

2014. máj. 4. 19:35