Előre is köszönöm!2014. máj. 4. 10:37
1/1 bongolo válasza:
(x^3 - 7x + c) = (x-a)(x-2a)(x-b)
(x-a)(x-2a)(x-b) = (x² -3ax + 2a²)(x-b) =
= x³ - (3a+b)x² + (2a²+3ab)x - 2a²b
Ezt összehasonlítva a polinommal ez látszik:
3a+b = 0
2a²+3ab = -7
-2a²b = c
Ezt az egyenletrendszert kell megoldanod...