előre is köszi!2014. febr. 21. 18:01
1/1 bongolo válasza:
Egyrészt tuti, hogy a komplex szám abszolút értéke 1, egyébként nem lehetne a √z meg ⁵√z ugyanannyi.
Ja, dehogynem, lehet 0 is!
a) z=0 az egyik megoldás
Egyébként az egységkörön van valahol.
Nevezzük a közös gyököt v-nek.
√z = v → z = v²
⁵√z = v → z = v⁵
z = v² = v⁵
Mivel v≠0, oszthatunk v²-tel:
1 = v³
Vagyis v = ∛1 a többi megoldás:
b) v = 1
z = 1 + 0·i
c) v = -1/2 + √3/2·i
z = v² = -1/2 − √3/2·i
d) ... rád bízom