Egyenlettel megoldhato feladaton kernek segitseget. Segittek?

Hatarozzatok meg azt a ket termeszetes szamot,amelyek osszege 54 es a kisebbik szam negyszer nagyobb mint a ket szam kulonbsege!
2014. máj. 5. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A nagyobbik szám legyen 'a', a kisebbik 'b'.

a+b=54 --> a=54-b

4*(a-b)=b

Behelyettesíted 'a'-t.

4*(54-b)-4b=b

Sima elsőfokú egyenlet. a=30, b=24

2014. máj. 5. 19:16
 2/2 anonim ***** válasza:

kisebb 24 nagyobb a 30 :)

nagyobb x

kisebb y ( y=4a( kicsi=4xkülönbség) )

Különbség: a

nagy-kicsi=különbség)x-y=a ->kissebb: y= -a+x

y=4a és y=-a+x ezért 4a=-a+x -->nagyobb: x=5a

Végül: 54=4a+5a-->54=9a-->6=a A különbség 6

Behelyettesítés: kicsi: y=4*6=24 nagy: x=5*6=30

Remélem érthető..bár én is nehezen értettem meg azt amit az előbb leírtam...:Sbiztos van rá egyszerűbb megoldás is nem vagyok egy matek zseni mindent bonyolítok:D:D

2014. máj. 5. 19:26