Egy matematikai gyakorlat megoldasara kernek segitseget?

Adott az ABCD rombusz, amelynek kerulete 40 cm es atloja 12cm. Szam. ki a C pont tavolsagat az AB oldaltol! En csak a C pont tavolsagat nem tudom kiszamitani.A tobbi megvan.
2014. máj. 2. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

A rombusz átlói merőlegesek egymásra( [link] ), így Pitagorasz-tétellel könnyen kiszámolhatod.

Az 'a' oldal 10 cm, amit K/4 megoldásával kaphatsz meg. Adott még az egyik átló, legyen ez pl az 'e'.

A linkelt képen láthatod, hogy az átlók felezik egymást, így a Pitagorasz-tétel:

(e/2)^2 + (f/2)^2 = a^2

6^2 + (f^2)/4 = 100

f^2 = 256

f = 16cm


Tehát a két pont 16 cm-re van egymástól.

2014. máj. 2. 17:15