Korok differencialegyenlete melyek kozeppontjai az x-tengelyen vannak es erintik a y=+-x*tg (alfa) egyeneseket?


Az lenne a feladat, hogy meghatarozzuk azon korok diffegyenletet melyek kozeppontjai az x tengelyen vannak es erintik az y=+-x*tg(alfa) egyeneseket.

Nem csinaltunk hasanlot, nem igazan tudom, hogyan kell nekifogni es a hasonloakhoz sem, amikor szinten diffegyeneletet keresunk de mas a feltetel.

Elore is koszonom.



2014. márc. 31. 23:26
 1/2 bongolo ***** válasza:

Biztos, hogy differenciálegyeletről van szó?

Nem sima egyenlet?

Hanyadikos vagy és hol?

2014. ápr. 1. 09:19
 2/2 anonim ***** válasza:

(x-u)^2+y^2=r^2

d(x-u)^2/dx + dy^2/dx =dr^2/dx

2*(x-u)*1 + 2*y*y' = 0

y'*y=u-x.

A körök érintik az y=+-x*tg(alfa) egyeneseket, ezért

tg(alfa)=r/négyzetgyök(u^2-r^2).


Tehát a kérdéses differenciálegyenlet: y*y'=u-x ahol u-ra teljesülnie kell az alábbi feltételnek:

tg(alfa)=r/négyzetgyök(u^2-r^2).

2014. ápr. 1. 22:52