Az lenne a feladat, hogy meghatarozzuk azon korok diffegyenletet melyek kozeppontjai az x tengelyen vannak es erintik az y=+-x*tg(alfa) egyeneseket.
Nem csinaltunk hasanlot, nem igazan tudom, hogyan kell nekifogni es a hasonloakhoz sem, amikor szinten diffegyeneletet keresunk de mas a feltetel.
Elore is koszonom.
2014. márc. 31. 23:26
1/2 bongolo válasza:
Biztos, hogy differenciálegyeletről van szó?
Nem sima egyenlet?
Hanyadikos vagy és hol?
2/2 anonim válasza:
(x-u)^2+y^2=r^2
d(x-u)^2/dx + dy^2/dx =dr^2/dx
2*(x-u)*1 + 2*y*y' = 0
y'*y=u-x.
A körök érintik az y=+-x*tg(alfa) egyeneseket, ezért
tg(alfa)=r/négyzetgyök(u^2-r^2).
Tehát a kérdéses differenciálegyenlet: y*y'=u-x ahol u-ra teljesülnie kell az alábbi feltételnek:
tg(alfa)=r/négyzetgyök(u^2-r^2).