2014. márc. 24. 17:59
1/4 anonim válasza:
A kerületből b+c=340.
A háromszögre felírom a koszinusz-tételt. a^2= ....
Első egyenletből valamelyiket helyettesítem, a másikat kiszámolom. Visszahelyettesítek, hogy a másikat is megkapjam.
2/4 A kérdező kommentje:
hát persze tök egyértelmű :D köszönöm
2014. márc. 24. 18:12
3/4 anonim válasza:
4/4 anonim válasza:
Koszinusz tétel az a oldalra
a² = b² + c² - 2bc*cosα
A jobb oldalhoz hozzáadok nullát (2bc - 2bc) formában, így
a² = b² + c² + 2bc - 2bc - 2bc*cosα
Az első három tag teljes négyzet, az utolsó kettőből kiemelve lesz
a² = (b + c)² - 2bc(1 + cosα)
Mivel
b + c = K - a
a² = (K - a)² - 2bc(1 + cosα)
ebből
bc = [(K - a)² - a²]/2(1 + cosα)
A jobb oldalt egy Q konstansba összefogva (ismert értékeket tartalmaz)
bc = Q
a másik egyenlet
b + c = K - a
Ebből a két egyenletből számíthatók az oldalak