[link]
2014. máj. 5. 17:46
 1/1 anonim ***** válasza:

log(5)[f(x)]'=(1/(f(x)*ln(5)))*f'(x), esetünkben f(x)=(x+2)^3, ezért


log(5)[(x+2)^3]=(1/((x+2)^3*ln(5))*((x+2)^3)'


((x+2)^3)'=(x^3+4x^2+4x+8)'=3x^2+8x+4, így


log(5)[(x+2)^3]=(1/((x+2)^3*ln(5))*((x+2)^3)'=


log(5)[(x+2)^3]=(1/((x+2)^3*ln(5))*(3x^2+8x+4).

2014. máj. 5. 18:35