Ennél is az a az x-ediken *ln(a) szabályt kell alkalmazni ? Ha igen valaki leírná hogyan?2013. nov. 2. 20:54
1/1 anonim válasza:
[3^(5x)]' - egy összetett derivált.
[f(g(x))]' = f'(g(x)) * g'(x)
..
A te példádban az f(x) = 3^x
g(x) = 5x
...
[3^(5x)]' = 3^(5x) * ln(3) * (5x)' =
= 3^(5x) * ln(3) * 5