Egyszerűsítse az x+8/x^2+8x
Annyit lehet tudni,hogy xE(-8;0)
Le tudnád részletesen vezetni?
2014. máj. 5. 14:52
1/4 anonim válasza:
A második mondatod szerintem nem jó. X nem lehet -8, mert akkor a nevező 0 lesz, 0-val pedig nem értelmezzük az osztást. Egyébként szerintem ki kell emelni x-szet, mert egyszerűsíteni csak úgy tudsz, ha szorzatokat alakítasz ki.
2/4 anonim válasza:
kikötés: x^2+8x nem = 0(mert 0-val nem osztunk) -> x nem= -8 és 0 val
x+8/x^2+8x = x+8/(x(x+8))
egyszerűsítesz (x+8)al
eredmény 1/x
3/4 anonim válasza:
#2 vagyok
#1 jó a 2. sor mivel () jelek vannak, így a -8 és 0 nincs benne, hanem csak (-7,999999999999...; -0,00000000000..1)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
Ebben is tudnátok segíteni?(igaz ezek a feladatok a 2008-as érettségiből vannak,CSAK SAJNOS NINCS LEVEZETVE)
Akkor a feladat:25^gyök alatt x=5*5^3gyök alatt x
Köszi ha tudtok segíteni! :)
2014. máj. 5. 17:59