Algebrai tört egyszerűsítése?


Egyszerűsítse az x+8/x^2+8x

Annyit lehet tudni,hogy xE(-8;0)

Le tudnád részletesen vezetni?


2014. máj. 5. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A második mondatod szerintem nem jó. X nem lehet -8, mert akkor a nevező 0 lesz, 0-val pedig nem értelmezzük az osztást. Egyébként szerintem ki kell emelni x-szet, mert egyszerűsíteni csak úgy tudsz, ha szorzatokat alakítasz ki.
2014. máj. 5. 15:11
 2/4 anonim ***** válasza:

kikötés: x^2+8x nem = 0(mert 0-val nem osztunk) -> x nem= -8 és 0 val

x+8/x^2+8x = x+8/(x(x+8))

egyszerűsítesz (x+8)al

eredmény 1/x

2014. máj. 5. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

#1 jó a 2. sor mivel () jelek vannak, így a -8 és 0 nincs benne, hanem csak (-7,999999999999...; -0,00000000000..1)

2014. máj. 5. 15:13
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ebben is tudnátok segíteni?(igaz ezek a feladatok a 2008-as érettségiből vannak,CSAK SAJNOS NINCS LEVEZETVE)

Akkor a feladat:25^gyök alatt x=5*5^3gyök alatt x

Köszi ha tudtok segíteni! :)

2014. máj. 5. 17:59