Ezt hogy tudnám kiszámolni?


A (1;4)

B (5;-2)

C (-3;-2)


a háromszög területe kell.

találtam egy oldalt ahol kiadja a területét, de azt nem tudom hogy hogy jött ki.


[link]


valaki tudna segíteni?



2014. ápr. 26. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez új képletet keresni.

Az előbb leírtuk neked a magasságvonal egyenletét:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Kiszámolod valamelyik oldal hosszát (legkönnyebb a BC) ás a hozzátartozó magasság hosszt.

T=a*ma/2=8*6/2=24.

2014. ápr. 26. 17:42
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. ápr. 26. 18:07