A (1;4)
B (5;-2)
C (-3;-2)
a háromszög területe kell.
találtam egy oldalt ahol kiadja a területét, de azt nem tudom hogy hogy jött ki.
valaki tudna segíteni?
2014. ápr. 26. 17:14
1/2 anonim válasza:
Nem kell ehhez új képletet keresni.
Az előbb leírtuk neked a magasságvonal egyenletét:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Kiszámolod valamelyik oldal hosszát (legkönnyebb a BC) ás a hozzátartozó magasság hosszt.
T=a*ma/2=8*6/2=24.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. ápr. 26. 18:07