Hogyan tudom annak a trapéznak a magasságát kiszamítani aminek az a oldala 40cm, b oldal 20cm, Területe pedig 300 négyzet cm. köszönöm szépen a válaszokat2014. márc. 24. 15:47
1/2 anonim válasza:
Hát így sehogy. A b oldal az c oldal valójában, és akkor úgy már ki tudod, mert ugye az alapképlet: T=(a+c)/2*m, és ezt a képletet kell a magasságra rendezni:
T=(a+c)/2*m /*2
2T=(a+c)*m /:(a+c)
2T/(a+c)=m
Vagyis: m=2*300 cm^2 / (40 cm + 20 cm) = 600 cm^2 / 60 cm = 10 cm.
Érted így? Ha igen, légyszi pontozz fel!
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,ment a zöld pacsi:)D
2014. márc. 24. 16:01