Kamatos kamat:Hogy tudnám kiszámolni a százalékot? Tn=60000 T0=40000 n=5év p=?

2012. nov. 4. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:

400000=[600000/(1+r)^5]


60000 * (1+r)^5 =40000

(1+r)^5 = 4/6

1+r = 5. gyök alatt 6/4

r = (5. gyök alatt 6/4) -1

r = 0,08447 -> 8,45 %


nincsmit :)

2012. nov. 4. 11:20
 2/2 anonim ***** válasza:
2. és 3. sorban fordítva van a 40000 és a 60000 bocsi, csak először rosszul számoltam
2012. nov. 4. 11:21