Ezt hogy tudnám kiszámolni?


hány köbméter földet szórok ki ásás közben ha a kiásandó terület


65cm mély 50cm széles és ötven méter hosszú


adom a zöld kezet azonnal


előre is köszönöm !


2013. jún. 22. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

ne viccelj, csak összeszorzod a 3 irányt, azonos mért.egys.ben

0,65*0,5*50=16,25

2013. jún. 22. 17:09
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi ment a kéz :) akkor ez a biztos ugye ?
2013. jún. 22. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:

persze :D

gondolj bele, tök logikus

ha 1x1x1 m lenne, az lenne 1m3

ha pl 2x1x0,5 az ugyanannyi

ha 3x2x1, az lenne 6 és így tovább

2013. jún. 22. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:

A köbméter azért köbméter, mert méter a harmadikon.


m^3 = m*m*m


Három méter mennyiséget szorzol össze. Ez a TÉRFOGAT három iránya. Függőleges, illetve a két vízszintes irányok. Mind a három irány egymásra merőleges. Úgy képzeld el, mint egy üres szobában a szoba egyik sarkából kiinduló 3 irányélt. Ezt hívjuk térfogatnak.


Ha összeszorzod őket, megkapod a szoba tényleges térfogatát.


Területnek azért négyzetméter a mértékegysége, mert a terület gyakorlatilag egy sík felszínét számolja ki, ahol nincsen függőleges irány (mivel síkról van szó), csak hosszabb és rövidebb oldal, pl téglalap. m*m = m^2, ezért négyzetméter.

2013. jún. 22. 17:19
 5/5 A kérdező kommentje:
ment a kéz :)
2013. jún. 22. 17:24