A (1;4)
B (5;-2)
C (-3;-2)
a háromszög belső szögeinek nagysága?
2014. ápr. 26. 14:15
1/5 anonim válasza:
Kiszámolod az oldalhosszakat, utána koszinusztétel. Ha nagyon profi vagy, akkor skaláris szorzat, de a koszinusztétel is megteszi.
2/5 anonim válasza:
:) szerintem ő úgy gondolta, hogy ki is számolja valaki...
3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. ápr. 26. 14:39
4/5 A kérdező kommentje:
úgy is ki lehet számolni, hogy pl.:
v vektor = AB = b-a = (4;-6)
m = -6/4
m=tg alfa
tg alfa = -3/2
alfa = -56,31°
??
2014. ápr. 26. 14:42
5/5 anonim válasza:
Ha a két vektor által bezárt szöget skalárszorzattal akarod számolni, itt láthatod, hallhatod részletesen: