Ezt hogy tudnám kiszámolni?


A (1;4)

B (5;-2)

C (-3;-2)

a háromszög belső szögeinek nagysága?



2014. ápr. 26. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiszámolod az oldalhosszakat, utána koszinusztétel. Ha nagyon profi vagy, akkor skaláris szorzat, de a koszinusztétel is megteszi.
2014. ápr. 26. 14:24
 2/5 anonim válasza:
:) szerintem ő úgy gondolta, hogy ki is számolja valaki...
2014. ápr. 26. 14:28
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. ápr. 26. 14:39
 4/5 A kérdező kommentje:

úgy is ki lehet számolni, hogy pl.:

v vektor = AB = b-a = (4;-6)

m = -6/4

m=tg alfa

tg alfa = -3/2

alfa = -56,31°


??

2014. ápr. 26. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a két vektor által bezárt szöget skalárszorzattal akarod számolni, itt láthatod, hallhatod részletesen:

https://www.youtube.com/watch?v=qsR2pj-A3VM

2014. ápr. 26. 14:56