Hogy tudnám ezeket kiszámolni? Van valahol olyan oldal, ahol elmagyarázzák hogy mit is kell csinálni?


Egy négyzet átlója 9cm. Mekkora a Kerülete és a Területe?


Egy derékszögű deltoid oldalai 5cm és 8cm. Mekkora a K és a T.


Egy rombusz két átlója 32 cm és 24cm. Mekkora a magassága, valamint a K és T.



2012. nov. 7. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

a) pitagorasz tétel: 2a^2=9

ebből a megvan, K,T megvan

b) T=(a*b)/2

K=2(a+b)

c) átlók felezik egymást

átlók merőlegesen metszik egymást

gyök(16^2+24^2)=a

a magasság meg egy kis 3szög magasságának 2x ese

kis 3szög magasság:

gyök(x^2+kism^2)=16

gyök([a-x]^2+kism^2)=12


mindj feltöltök egy képet, ha nem vágod, h kell

2012. nov. 7. 21:42
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

egyébként oldalt nem tudok, max tankönyv v idősebb tesó/rokon :(

2012. nov. 7. 21:51