Egy négyzet átlója 9cm. Mekkora a Kerülete és a Területe?
Egy derékszögű deltoid oldalai 5cm és 8cm. Mekkora a K és a T.
Egy rombusz két átlója 32 cm és 24cm. Mekkora a magassága, valamint a K és T.
2012. nov. 7. 18:20
1/2 anonim válasza:
a) pitagorasz tétel: 2a^2=9
ebből a megvan, K,T megvan
b) T=(a*b)/2
K=2(a+b)
c) átlók felezik egymást
átlók merőlegesen metszik egymást
gyök(16^2+24^2)=a
a magasság meg egy kis 3szög magasságának 2x ese
kis 3szög magasság:
gyök(x^2+kism^2)=16
gyök([a-x]^2+kism^2)=12
mindj feltöltök egy képet, ha nem vágod, h kell
2/2 anonim válasza:
egyébként oldalt nem tudok, max tankönyv v idősebb tesó/rokon :(