1. Egy jatek arat csokentettek 30% kal majd az uj arat noveltek 30%kal s igy 1060 forinttal lett olcsobb az eredeti arnal. Mennyi volt az eredeti ar?
2. Kati megtakaritott penze 66000ft laci megtakaritott penze 18000ft. Kati penzenek hany %a laci penze?
Laci penzenek hany %a kati penze?
3.Melyik az a szam amely 30%anak a 90%a egyenlo 60 nal?
2014. ápr. 22. 15:20
1/1 anonim válasza:
1) x*0,7*1,3=1060
0,91x=1060
x=1164,8
2)66000/18000=100/x (itt ugye a 100 a 100% a 66000, keresztbe szorzunk)
1 800 000=66 000x
x=27,272727... %
18000/66000=100/x
18 000x=6 600 000
x=366,6666... %
3) x*0,3*0,9=60
0,27x=60
x=222,2222222..