1. Egy jatek arat csokentettek 30% kal majd az uj arat noveltek 30%kal s igy 1060 forinttal lett olcsobb az eredeti arnal. Mennyi volt az eredeti ar?

2. Kati megtakaritott penze 66000ft laci megtakaritott penze 18000ft. Kati penzenek hany %a laci penze?

Laci penzenek hany %a kati penze?

3.Melyik az a szam amely 30%anak a 90%a egyenlo 60 nal?


2014. ápr. 22. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

1) x*0,7*1,3=1060

0,91x=1060

x=1164,8


2)66000/18000=100/x (itt ugye a 100 a 100% a 66000, keresztbe szorzunk)

1 800 000=66 000x

x=27,272727... %


18000/66000=100/x

18 000x=6 600 000

x=366,6666... %


3) x*0,3*0,9=60

0,27x=60

x=222,2222222..

2014. ápr. 22. 19:18