Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat? Mi a megoldás menete?


(1) Írja fel az A(0;4) ponton átmenő, a 3y + 2x = 2 egyenletű egyenesre merőleges egyenes egyenletét. Hol

metszi ez az egyenes az x tengelyt?


(2) Fejezze ki az f(a + 2) - f(a - 2) értékét, ha f(x) = 3(az x-ediken)


(3) Adottak az a(2;1) és b(1;-1) vektorok. Mennyi az általuk bezárt szög koszinusza?


2013. aug. 28. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom a figyelmedbe a 11.-es könyv koordináta geometria részét.

Egy nap alatt megtanulható az egész.

2013. aug. 28. 14:01
 2/3 vurugya béla ***** válasza:

Az előző nem ért hozzá, vagy nem vett komolyan.

(A második pl. nem is koord.geom. feladat.)

1) e normálvektora: n(3;2) ez a keresett f egyenesnek irányvektora. Forgassuk el a vektort -90°-kal és akkor a keresett f egyenes normálvektorát kapjuk: n(2;-3)

Ebből már felírható f egyenlete:

f: 2x-3y=2*0+3*4 azaz

f: 2x-3y=12.

Ha y helyére 0-t írsz, megkapod az x tengelymetszetet (ez minden alakzatnál jó!):

2*x+3*0=12 azaz x=6, itt metszi az x tengelyt.


2) Ezt kell csak kiszámolni: 3^(x+2)-3^(x-2)

Alakítsuk tovább!

3^(x+2)-3^(x-2)=3^x*3^2-3^x/3^2=9*3^x+3^x/9

Közös nevezőre hozással:

...=(82/9)*3^x


3) Van rá képlet a fv.táblában, csak helyettesíts be, most rohannom kell, bocs...

2013. aug. 28. 16:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. aug. 28. 17:12