Hogyan tudom ezt a feladatot megoldani?

Egy háromszög egyik belső szöge 70°. A másik két belső szög aránya 5:6. Mekkorák a háromszög belső szögei??

2014. ápr. 22. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a másik két szög 5x és 6x nagyságú, ekkor (5x):(6x)=5:6 teljesül. Tudjuk, hogy tetszőleges háromszög belső szögeinek összege 180°, tehát ezeknek a szögeknek az összege 180°:


70°+5x+6x=180° /összevonás

70°+11x=180° /-70°

11x=110° /:11

x=10°, vagyis a másik két szög:


5*10°=50°

6*10°=60°

2014. ápr. 22. 11:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm! :) Örök hála! Megmentettél egy egyestől. Beteg voltam és totál nem értem, hogy hogyan kell kiszámolni, és a tanár rögtön bevágta volna az egyest, ha azzal jövök, hogy nem értem... Mégegyszer nagyon szépen köszönöm! :)
2014. ápr. 22. 11:21