Tudnátok segíteni? Ezt a feladatot nem értem (matek)


mérlegelvel kell megoldani a következő egyenletet:

[link]


2014. ápr. 18. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Sima egyenlet.

beszorzod mindkét oldalt 3-mal.

így lesz

12-d=8-3d

kivonsz mindkét oldalból 8-at

4-d=-3d

hozzáadsz mindkét oldalhoz d-t

4=-2d

elosztod -2-vel

-2=d

2014. ápr. 18. 10:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Meg is értettem! :)
2014. ápr. 18. 11:45