Surgos! Nem ertem ezt a matek feladatot. Hegyesszogek szogfuggvenyei (? )


Egy egyenes utszakasz emelkedese 1000 m-en 80m. Meressel hatarozzuk meg az utszakasz vizszintestol szamitott emelkedesi szoget!


Kerlek lepesrol lepesre irjatok le, koszonom elore is!


2014. márc. 13. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

1. rajzold le amit tudsz:

Csinálj egy derékszögű háromszöget, melynek alapja 1000 m, másik befogója 80 m és az átfogót nem tudjuk. Az alap és az átfogó által bezárt szög az emelkedési szög. Illetve mivel tudjuk, hogy ez egy derékszögű háromszög, így az alap és a befogó által közbezárt szög 90°


2. pithagorasz tétellel kitudod számolni az átfogó hosszát

a^2 + b^2= c^2

1000^2 + 80^2 = c^2

1'006'400 = c^2

1'003,19 = c, azaz 1'003,19 m az átfogó hossza


3. szinusztétellel, vagy koszinusztétellel kitudod számolni a szögeket. nekem a szinusztétel szimpatikusabb, úgyhogy azzal mutatom:


80/1003,19 = sinß/sin90°

0,079745611 = sinß

4,5739 = ß, azaz az útszakasz vízszintesétől számított emelkedési szög 4,5739°.

2014. márc. 16. 15:16