(m-1)x^2-2mx+m-2=0
m=? 2 különböző valós gyök legyen
2014. márc. 27. 16:16
1/1 Kacsa Tibor válasza:
Másodfokú egyenlet, tehát csak írd fel a megoldóképletet. Ugye [-b +- gyökalatt (b négyzet - 4ac)]/ 2a
b=2m, a=m-1, c=m-2
Ugye annak a feltétele, hogy a másodfokú egyenletnek két megoldása legyen az, hogy a gyök alatt nullánál nagyobb szám álljon. Tehát 4m^2-4*(m-1)*(m-2)>0
Megoldod az egyenlőtlenséget és kész.