Ezt a matek feladatot hogy kell megoldani?


(m-1)x^2-2mx+m-2=0

m=? 2 különböző valós gyök legyen


2014. márc. 27. 16:16
 1/1 Kacsa Tibor ***** válasza:

Másodfokú egyenlet, tehát csak írd fel a megoldóképletet. Ugye [-b +- gyökalatt (b négyzet - 4ac)]/ 2a


b=2m, a=m-1, c=m-2


Ugye annak a feltétele, hogy a másodfokú egyenletnek két megoldása legyen az, hogy a gyök alatt nullánál nagyobb szám álljon. Tehát 4m^2-4*(m-1)*(m-2)>0

Megoldod az egyenlőtlenséget és kész.

2014. márc. 27. 17:18