2014. ápr. 15. 19:23
1/1 anonim válasza:
elsőből x-t kifejezve:
3-2xy=x
3=x+2xy
3=x(1+2y)
x=3/(1+2y)
ezt beirva a másodikba:
2*3/(1+2y)+3/y=3
itt már csak végigszorzod a közös nevezővel:
y(1+2y)