Segitseg kellene gyorsan, egyenletrendszert valaki tud oldani? 3/x-2y=1 2x+3/y=3 ez persze osszekapcsolva

2014. ápr. 15. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:

elsőből x-t kifejezve:

3-2xy=x

3=x+2xy

3=x(1+2y)

x=3/(1+2y)

ezt beirva a másodikba:

2*3/(1+2y)+3/y=3

itt már csak végigszorzod a közös nevezővel:

y(1+2y)

2014. ápr. 15. 19:35