Hogyan kell megoldani ezt az egyenletrendszert?


(1) y=2x+1

(2) y=-x+4


Ma kezdtük el venni az anyagot és holnap dogát írunk belőle, csak konkrétan fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne megoldani az ilyen feladatokat...

Ha valaki el tudná nekem magyarázni, akkor azt nagyon megköszönném!


2014. ápr. 8. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

az egyikből fejezd ki az egyik ismeretlent. (most legyen a (2) es) ami: x=4-y

akkor ha ezt beírod az elsőbe, akkor ott már csak egy ismeretlen lesz: (1) y=2(4-y)+1 a beszorzás után:y=8-2y+1.

ha átrendezzük az y okat balra:3y=9. tehát y=9/3.

ez az y értéked. Visszaírod a (2) esbe és kész

2014. ápr. 8. 17:54
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

(1) y=2x+1

(2) y=-x+4


2x+1=-x+4 /-x

x+1=4 /-1

x=3


(1) y=2x+1=2*3+1=7


Megoldás a (3; 7) számpár.


Ellenőrzés:

(1) y=2x+1

7=2*3+1, igaz

(2) y=-x+4

7=3+4, igaz

2014. ápr. 8. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Minek kifejezni az x-et? Már ki van fejezve az y mind a két egyenletben.
2014. ápr. 8. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Tudom, de nembiztos hogy a dolgozatban ilyen egyszerű lesz, gondoltam leírom az elméletet, hátha jobban megérti, mintha csak az eredményt látná xD
2014. ápr. 8. 18:03
 5/5 Bugya Péter ***** válasza:
43%

2x+1=x+4 /-x

x+1=4 /-1

x=3

y=7

2014. ápr. 8. 21:07