Hogyan kell megoldani ezt az egyenletrendszert?


a/3-2b/5=1

5a-6b=15


sajnos sehogy sem tudok hozzá kezdeni,de egy kis lökettel biztos fog menni! előre is köszi a segítséget!!!!!!


2014. márc. 30. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

a/3-2b/5=1

5a-6b=15


Ha az elsőt megszorzod 15-tel, akkor az 5a-6b=15 egyenletet kapod, ami a másodikkal azonos. Ez azt jelenti, hogy végtelen sok megoldás van.

Szűkíteni lehet a megoldások körét, ha az egyenlet alaphalmaza a ZxZ halmaz.

2014. márc. 30. 18:57
 2/2 A kérdező kommentje:
A devla áldjon meg téged tesvérem!
2014. márc. 30. 20:00