√x+√y=5
√x√y=6 -> √x=6/√y
6/√y+√y=5
2014. ápr. 9. 18:18
1/3 anonim válasza:
A √y-t nevezd el a-nak ugy egyszerűbb lesz.
6/a+a=5
ha megkapod az a-t visszahelyettesited a
√y=a-ba.
2/3 anonim válasza:
Inkább az 1-sőből fejezd ki a √y-t: √y = 5-√x
√x(5-√x)=6
(√x)^2 - 5√x + 6 = 0
(√x-3)(√x-2) = 0
√x = 3 --> x1 = 9
√x = 2 --> x2 = 4
y = ...
3/3 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet mindkettőtöknek :)
2014. ápr. 9. 18:55