Cíí._. kérdése:

Valaki levezetné nekem ezt az egyenletrendszert?


√x+√y=5

√x√y=6 -> √x=6/√y


6/√y+√y=5


2014. ápr. 9. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

A √y-t nevezd el a-nak ugy egyszerűbb lesz.

6/a+a=5

ha megkapod az a-t visszahelyettesited a

√y=a-ba.

2014. ápr. 9. 18:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább az 1-sőből fejezd ki a √y-t: √y = 5-√x


√x(5-√x)=6


(√x)^2 - 5√x + 6 = 0


(√x-3)(√x-2) = 0


√x = 3 --> x1 = 9

√x = 2 --> x2 = 4


y = ...

2014. ápr. 9. 18:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet mindkettőtöknek :)
2014. ápr. 9. 18:55