2014. ápr. 14. 18:41
1/5 anonim válasza:
2/5 anonim válasza:
Kezdjük a b-vel:
Rögtön a másodfokú egyenlet megoldóképlete alkalmazható, abban az alakban van, általánosan: ax2+bx+c=0
A megoldóképlet bárhol megtalálható, így kezdődik:
x1, 2 (két megoldása is lehet)
A: egyenletrendezéssel, műveletek elvégzésével szintén a másodfokú egyenlet általános alakjára hozható, megoldás mint előbb.
c: x3+6x2+8x > x3+6x2=-8x egyszerűsítve /x
x2+6x=-8 > x2+6x+8=0 ez is egy másodfokú egyenlet így megoldás mint fenn (talán itt hibáztam, de nem hiszem)
4/5 anonim válasza:
Mégiscsak jó a c válaszom.. Hurrá!
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. ápr. 14. 19:25