Hogyan kell ilyen egyenletet megoldani? A. ) (x+2) (5x-7) -2x=0 b. ) xnégyzeten + 5x +6=0 c. ) xköbön +6xnégyzeten +8x=0

2014. ápr. 14. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

a)

felbontod a zárójelez és szorzol minden tagod minden taggal

ezután használod a b feladatnál is használatos behelyetesítési képletet, ami:


[link]


a c feladatnál pedig:


[link]

2014. ápr. 14. 18:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük a b-vel:

Rögtön a másodfokú egyenlet megoldóképlete alkalmazható, abban az alakban van, általánosan: ax2+bx+c=0

A megoldóképlet bárhol megtalálható, így kezdődik:

x1, 2 (két megoldása is lehet)

A: egyenletrendezéssel, műveletek elvégzésével szintén a másodfokú egyenlet általános alakjára hozható, megoldás mint előbb.

c: x3+6x2+8x > x3+6x2=-8x egyszerűsítve /x

x2+6x=-8 > x2+6x+8=0 ez is egy másodfokú egyenlet így megoldás mint fenn (talán itt hibáztam, de nem hiszem)

2014. ápr. 14. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
C válaszom rossz (nagyon)...
2014. ápr. 14. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Mégiscsak jó a c válaszom.. Hurrá!
2014. ápr. 14. 19:07
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. ápr. 14. 19:25