X+ (x-8) =60 és 2 (x+4) -8=x hogyan kell ezt a két egyenletet levezetni?

2014. ápr. 8. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

X + (x-8) = 60

Ha X=x, akkor:


x + (x-8) = 60

x + x - 8 = 60

2x-8=60

2x=68

x=34

2014. ápr. 8. 17:59
 2/3 anonim ***** válasza:

2(x+4) - 8 = x

2x+8-8=x

2x=x

x=0

2014. ápr. 8. 18:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2014. ápr. 8. 20:33