× = "szor"2014. ápr. 10. 16:49
1/3 anonim válasza:
0.6×x+0.85(18-x)=0.7×18
0.6×x+15.3-0.85×x=12.6
15.3-0.25×x=12.6
-0.25×x=-2.7
x=10.8
ellenőrzés:
0.6×10.8+0.85(18-10.8)=0.7×18
6.48+6.12=12.6
12.6=12.6
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2014. ápr. 10. 19:22