0.6×x+0.85 (18-x) =0.7×18 hogyan kell ezt az egyenletet levezetni?

× = "szor"
2014. ápr. 10. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

0.6×x+0.85(18-x)=0.7×18

0.6×x+15.3-0.85×x=12.6

15.3-0.25×x=12.6

-0.25×x=-2.7

x=10.8


ellenőrzés:

0.6×10.8+0.85(18-10.8)=0.7×18

6.48+6.12=12.6

12.6=12.6

2014. ápr. 10. 17:04
 2/3 anonim válasza:
2014. ápr. 10. 17:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2014. ápr. 10. 19:22