Hogy kell megoldani az alábbi egyenletet? 2cos^2x + 4cosx = 3sin^2x


2014. ápr. 13. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

sin^2x = 1-cos^2x (cos^2x+sin^2x=1 addíciós tétel alapján)

Ezután cosx=z (új ismeretlent vezetsz be)

Így egy másodfokú egyenletet kapsz.

Elvégzed az egyenletet és utána ne felejtsd el a z-t cosx-re visszaváltani.

Remélem így már sikerül. :)

2014. ápr. 13. 22:20
 2/3 anonim ***** válasza:

2cos^2x + 4cosx = 3sin^2x


2cos^2x + 4cosx = 3(1 - cos^2x)


2cos^2x + 4cosx = 3 - 3cos^2x


5cos^2x + 4cosx - 3 = 0


cosx = -1,2718 Nincs megoldás, -1<= cosx <= +1


cosx = 0,4718


x1 = 61,8° + k*360°, k egész szám


x2 = 360° - 61,8° + k*360°

x2 = 298,2° + k*360°, k egész szám

2014. ápr. 13. 22:21
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 13. 22:24