2014. ápr. 13. 22:07
1/3 anonim válasza:
sin^2x = 1-cos^2x (cos^2x+sin^2x=1 addíciós tétel alapján)
Ezután cosx=z (új ismeretlent vezetsz be)
Így egy másodfokú egyenletet kapsz.
Elvégzed az egyenletet és utána ne felejtsd el a z-t cosx-re visszaváltani.
Remélem így már sikerül. :)
2/3 anonim válasza:
2cos^2x + 4cosx = 3sin^2x
2cos^2x + 4cosx = 3(1 - cos^2x)
2cos^2x + 4cosx = 3 - 3cos^2x
5cos^2x + 4cosx - 3 = 0
cosx = -1,2718 Nincs megoldás, -1<= cosx <= +1
cosx = 0,4718
x1 = 61,8° + k*360°, k egész szám
x2 = 360° - 61,8° + k*360°
x2 = 298,2° + k*360°, k egész szám
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 13. 22:24