Hogyan kell az alábbi egyenletet megoldani? Pls.

3x-5/7-2*(2x-2)/3=2
2009. dec. 21. 10:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy nem tudjátok leírni rendesen az egyenletet.


ha a 3x-5-öt osztod 7-tel, az akkor nem 3x-7/5 hanem (3*x-7)/5, ugyanis erre van egy formális séma, hogy hogyan kell leírni. Ha ezt nem tudja valaki, akkor elég nehéz italálni, hogy mi is a feladat. Kérdezni is tudni kell.

2009. dec. 21. 14:53
 12/19 anonim ***** válasza:
na az 5-öt meg a hetet összecseréltem, de ez a lényeg.
2009. dec. 21. 14:54
 13/19 anonim ***** válasza:

(3x-5)/7-(2*(2x-2))/3=2 szorzok 21-el

9x-15-14*(2x-2)=42

9x-15-28x+28=42

-19x+13=42

-19x=29

x=-29/19

2009. dec. 21. 16:06
 14/19 A kérdező kommentje:
köszi;)deh most melyik a jóó?
2009. dec. 21. 18:01
 15/19 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd le mindet, és megtudod:-)
2009. dec. 21. 19:48
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig nem jó a feladat leírása, mert ilyen számok nem "szoktak" kijönni eredménynek egy (valószínűleg) előre kidolgozott feladatnál!
2009. dec. 22. 09:50
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Többen kértük, hogy írd le rendesen, hogy hogy néz ki a feladat, mert az eredmények azért különböznek, mert többféleképpen adtad meg a feladatot.

A legjobb lenne, ha kézírással leírnád és bescannelnéd, vagy valami rajzolós progival :), elmented, aztán felteszed valahová.

2009. dec. 22. 14:22
 18/19 anonim ***** válasza:

[link]

Nézd meg ezt és mondd meg, hogy melyik színűvel egyezik a feladványod :) ALAPOSAN nézd meg, mert nagyon hasonlóak! :)

Majdnem mindegyik féle verziót megcsináltuk már neked, de ahhoz, hogy tudjuk melyik a jó, tudnunk kellene, hogy mi a kérdés.

2009. dec. 22. 14:32
 19/19 anonim válasza:
Oldd meg magadnak...Érettségid ne csináljuk meg?
2009. dec. 31. 16:45
1 2