2010. máj. 20. 20:17
2/3 anonim válasza:
1., ha x-p<0 és x+p<0
-x+p+x+p=ax+2p-1
0=ax-1
ax=1
x=1/a
2., ha x-p<0 és x+p>0
-x+p-x-p=ax+2p-1
-2x=ax+2p-1
1=ax+2p+2x
1=x(a+2)+2p
1-2p=x(a+2)
x=(1-2p)/(a+2)
3., ha x-p>0 és x+p>0
x-p-x-p=ax+2p-1
-2p=ax+2p-1
0=ax+4p-1
nem tudom megoldani ezt az egyenletet:D
3/3 A kérdező kommentje:
köszixd
2010. máj. 24. 14:09