Oldjuk meg az alábbi egyenletet ha tudjuk hogy 2 megoldása van. (p>0) |x-p|-|x+p|=ax+2p-1 (? )

2010. máj. 20. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Oldjuk!
2010. máj. 20. 20:22
 2/3 anonim ***** válasza:

1., ha x-p<0 és x+p<0

-x+p+x+p=ax+2p-1

0=ax-1

ax=1

x=1/a


2., ha x-p<0 és x+p>0

-x+p-x-p=ax+2p-1

-2x=ax+2p-1

1=ax+2p+2x

1=x(a+2)+2p

1-2p=x(a+2)

x=(1-2p)/(a+2)


3., ha x-p>0 és x+p>0

x-p-x-p=ax+2p-1

-2p=ax+2p-1

0=ax+4p-1

nem tudom megoldani ezt az egyenletet:D

2010. máj. 22. 10:40
 3/3 A kérdező kommentje:
köszixd
2010. máj. 24. 14:09