Írjuk fel az origóra illeszkedő n normálvektorú egyenes egyenletét az alábbi esetekben: a; n (1;1) b; n (2;3) c; n (-1;4) d; n (5;-3) e; n (-4;-8) Ezt kéne megoldanom holnapra :/?

2009. jún. 1. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
hát akkor hajrá! ;) xD
2009. jún. 1. 20:04
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Talán azért írtam ide mert nem tudom,hogy kell megcsinálni :S
2009. jún. 1. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenes egyenletéhez kell egy pont, amin átmegy az egyenes, és egy vektor.

A pont ugye az origo, vagyis a pont O(0;0).

a) x+y=0

b) 2x+3y=0

c)-1x+4y=0

d) 5x-3y=0

e) -4x-8y=0

2009. jún. 1. 20:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm! A képletet valaki letudja nekem írni?
2009. jún. 1. 20:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Normálvektoros egyenlet:

P(x0;y0)

n (A;B)


A*x+B*y=A*x0+B*y0


Pl.:

P (2;1)

n (5;2)

5x+2y=5*2+2*1

5x+2y=12

2009. jún. 1. 20:55