2009. jún. 1. 19:47
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Talán azért írtam ide mert nem tudom,hogy kell megcsinálni :S
2009. jún. 1. 20:10
3/5 anonim válasza:
Az egyenes egyenletéhez kell egy pont, amin átmegy az egyenes, és egy vektor.
A pont ugye az origo, vagyis a pont O(0;0).
a) x+y=0
b) 2x+3y=0
c)-1x+4y=0
d) 5x-3y=0
e) -4x-8y=0
4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm! A képletet valaki letudja nekem írni?
2009. jún. 1. 20:42
5/5 anonim válasza:
Normálvektoros egyenlet:
P(x0;y0)
n (A;B)
A*x+B*y=A*x0+B*y0
Pl.:
P (2;1)
n (5;2)
5x+2y=5*2+2*1
5x+2y=12