Valaki megtudnád nekem oldani az alábbi egyenletet? Ellenőrzéssel ha lehet :S

(2x-3)(x-1) = (x+2)(2x-1)
2010. okt. 5. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Komolyan nem tudsz számokat összeszorozni és utána összevonni az azonosakat?
2010. okt. 5. 20:08
 2/6 A kérdező kommentje:
de összebirok már 5öt megcsináltam de ez az 1 sehogy nem jön ki komolyan...
2010. okt. 5. 20:12
 3/6 anonim válasza:
74%

2xnégyzet-2x-3x+3=2xnégyzet-1x+4x-2

-5x+3=3x-2

5=8x

5/8=x


Az ellenőrzést már megtudod csinálni, remélem!

szia

2010. okt. 5. 20:29
 4/6 anonim válasza:
74%

Még annyit, hogy az ellenőrzésnél 42/64-nek kell lennie! Majd egyszerűsítsd!

Szia!

2010. okt. 5. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztosan jól írtad le? Mert így nincs megoldása. Az jön ki, hogy x=3/4, de az ellenőrzésnél -22/4=7/4, és ez nem jó.
2010. okt. 5. 20:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igen biztos jól írtam le :) aztán már nekem is kijött :)
2010. okt. 5. 20:46