(2x-3)(x-1) = (x+2)(2x-1)2010. okt. 5. 20:00
1/6 anonim válasza:
Komolyan nem tudsz számokat összeszorozni és utána összevonni az azonosakat?
2/6 A kérdező kommentje:
de összebirok már 5öt megcsináltam de ez az 1 sehogy nem jön ki komolyan...
2010. okt. 5. 20:12
3/6 anonim válasza:
2xnégyzet-2x-3x+3=2xnégyzet-1x+4x-2
-5x+3=3x-2
5=8x
5/8=x
Az ellenőrzést már megtudod csinálni, remélem!
szia
4/6 anonim válasza:
Még annyit, hogy az ellenőrzésnél 42/64-nek kell lennie! Majd egyszerűsítsd!
Szia!
5/6 anonim válasza:
Biztosan jól írtad le? Mert így nincs megoldása. Az jön ki, hogy x=3/4, de az ellenőrzésnél -22/4=7/4, és ez nem jó.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igen biztos jól írtam le :) aztán már nekem is kijött :)
2010. okt. 5. 20:46