(20x-80):5-(15*-6):3=3-(4-x)
2009. szept. 22. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi az a csillag a 15 után? Az nem tiszta...
2009. szept. 22. 18:37
 2/4 A kérdező kommentje:
ja... az x, bocsi
2009. szept. 22. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Aha... és ez így biztos helyes? Csak mert nagyon nem akar kijönni eredmény...
2009. szept. 22. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

kiemelsz 5öt az első tört számlálójából hogy egyszerűsíthess vele (így eltűnik a tört) és 3at a második tör számlálójából, ugyancsak egyszerűsítés miatt. Így ezt kapod:


5*(4x-16)/5 - 3*(5x-2)/3 = 3-4+x


4x-16-5x+2=-1+x

-13=2x

x=-6,5


Ell.: bal oldal: (-260-80)/5 - (-97,5-6)/3 = -42+34,5= -7,5

jobb oldal: 3-(4-(-6,5))=3-10,5= -7,5

bal oldal= jobb oldal


RG

2009. szept. 22. 19:08