(12x-7)-[37-(9x+105)+(39-28x)]-14-(17x-26)+6=0
2009. szept. 22. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Te most komolyan az összes házidat itt akarod megiratni velünk, ahelyett hogy te magad gondolkodnál rajta kicsit?
2009. szept. 22. 20:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Óhogy b*sznád meg itt számolgatok negyed órája és nem jött ki.xd
2009. szept. 22. 22:56
 3/5 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem az összes, csak a szemét tanár felhúzta magát és egy oldalnyi plusz házit adott, és az egyik feladatban a 12 egyenletből 7 nem akar kijönni!:@ ja és a kikötés az egész számok halmaza...
2009. szept. 23. 09:27
 4/5 A kérdező kommentje:
hidd el fél órán át ellenőrizgettem minden lépést 20x!!
2009. szept. 23. 09:28
 5/5 anonim ***** válasza:

(12x-7)-[37-9x-105+39-28x]-14-17x+26+6=0

12x-7-[-29-37x]-14-17x+26+6=0

12x-7+29+37x-14-17x+26+6=0

32x+40=0 /-40

32x=-40 //32

x=-5/4

Nem megoldás mert nem eleme az egész számok halmazának, így ellenőrizni sem kell.

2009. szept. 23. 12:56