(12x-7)-[37-(9x+105)+(39-28x)]-14-(17x-26)+6=02009. szept. 22. 19:55
1/5 anonim válasza:
Te most komolyan az összes házidat itt akarod megiratni velünk, ahelyett hogy te magad gondolkodnál rajta kicsit?
2/5 anonim válasza:
Óhogy b*sznád meg itt számolgatok negyed órája és nem jött ki.xd
3/5 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem az összes, csak a szemét tanár felhúzta magát és egy oldalnyi plusz házit adott, és az egyik feladatban a 12 egyenletből 7 nem akar kijönni!:@ ja és a kikötés az egész számok halmaza...
2009. szept. 23. 09:27
4/5 A kérdező kommentje:
hidd el fél órán át ellenőrizgettem minden lépést 20x!!
2009. szept. 23. 09:28
5/5 anonim válasza:
(12x-7)-[37-9x-105+39-28x]-14-17x+26+6=0
12x-7-[-29-37x]-14-17x+26+6=0
12x-7+29+37x-14-17x+26+6=0
32x+40=0 /-40
32x=-40 //32
x=-5/4
Nem megoldás mert nem eleme az egész számok halmazának, így ellenőrizni sem kell.