[(22x-19)-(2-11x)]-[9x+(19x-3)]=352009. szept. 22. 18:37
1/6 anonim válasza:
Úristen... nem tudom megcsinálni.... itt görnyedek a papír felett de nem megy... elszéggyeltem magam :(
2/6 anonim válasza:
nem másolom le az első sort, kezdem a másodikkal
(22x-19-2+11x)-(9x+19x-3)=35
33x-21-28x+3=35
5x-18=35
5x=53
x=10.6
Ell.: bal oldal: {(22*10,6-19)-(2-11*1,6)}-{9*10,6+(19*10,6-3)}={(233,2-19)-(2-116,6)}-{95,4+(201,4-3)}=214,2+114,6-293,8=35 = jobb oldal
4/6 anonim válasza:
5x=53 jött ki, ami gondolom nem jó, mert nem egész.
Vagy én számoltam rosszul (2szer), vagy valami hiba van a feladatba.
6/6 anonim válasza:
senki nem mondta hogy egész számot kell kapnunk, amíg nincs kikötés addig a valós számok halmazán dolgozunk :)