[(22x-19)-(2-11x)]-[9x+(19x-3)]=35
2009. szept. 22. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Úristen... nem tudom megcsinálni.... itt görnyedek a papír felett de nem megy... elszéggyeltem magam :(
2009. szept. 22. 18:48
 2/6 anonim ***** válasza:

nem másolom le az első sort, kezdem a másodikkal


(22x-19-2+11x)-(9x+19x-3)=35

33x-21-28x+3=35

5x-18=35

5x=53

x=10.6


Ell.: bal oldal: {(22*10,6-19)-(2-11*1,6)}-{9*10,6+(19*10,6-3)}={(233,2-19)-(2-116,6)}-{95,4+(201,4-3)}=214,2+114,6-293,8=35 = jobb oldal

2009. szept. 22. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:
(második válaszoló) RG voltam
2009. szept. 22. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:

5x=53 jött ki, ami gondolom nem jó, mert nem egész.

Vagy én számoltam rosszul (2szer), vagy valami hiba van a feladatba.

2009. szept. 22. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor mégiscsak annyi. :)
2009. szept. 22. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
senki nem mondta hogy egész számot kell kapnunk, amíg nincs kikötés addig a valós számok halmazán dolgozunk :)
2009. szept. 22. 19:12